1977 yılında Ankara’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini TED Ankara kolejinde yaptıktan sonra ODTÜ işletme bölümünden mezun olup Londra’ya giderek University of Westminster’da Bilgi işlem ve Finans üzerine lisans üstü eğitim (Master) aldı.

Ardından PricewaterhouseCoopers(PwC), City Hospital ve Mitaş İnşaat firmalarında vergi uzmanı, satınalma müdürü, finans ve yönetim kurulu üyeliği gibi konumlarda çalıştı.

Çocuk sahibi olduktan sonra, ilgi odağı çocuklar ve gençler oldu. Önce Annelikvesaire bloğunu açarak ebeveynlere çocuk büyütme serüvenlerinde yardımcı olacak yazılar yazdı, daha sonra anneler ile mentorları bir araya getiren I-Mom Pazar Yeri uygulamasını kurarak yine ebeveynlerin çocuklarını doğru yetiştirmeleri konusunda bilinçlenmelerine yardımcı olmayı hedefledi.

Türk Eğitim Derneği’nde sosyal komite başkanı olarak görev yaptığı dönemde, eğitim olanağından yoksun, başarılı çocukların desteklenmesine ilişkin faaliyetlerde bulundu. Çocukların ve gençlerin bir milletin ve insanlığın en büyük değerleri olduğuna inandığı için; kendini eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına katkıda bulunmaya, gençlerin vizyoner, düşünen, sorgulayan, tartışabilen, düşüncelere ve fikirlere saygılı ama aynı zamanda kendini ortaya koymaktan geri durmayan bireyler olarak gelişmesine yardımcı olacak faliyetlere adadı.

Alptemoçin-Bekler Eğitim ve Endüstriyel Gelişim Vakfı’nda da, bu amaç doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.